آیت الله خامنه ای:کانه جد بزرگوارش مرحوم آیت الله سیدجمال گلپایگانی...

به یاد سالگرد عملیات کربلای 5 شلمچه

 دستنوشته هایی از شهید سیدجعفر هاشمی گلپایگانی 

اکنون در فراغ یاران دلخسته ام و دلشکته ام ...میخواهم بیایم ای یاران صبر کنید، صبر، منهم خواهم آمد .

مرا در این دنیای فانی تنها نگذارید ، اکنون تنهای تنهایم و روحم مشتعل عشق دیدار با اوست ، او را بندگی می کنم از آن جهت که به من هستی داد و به او عشق می ورزم از آنکه به من دوستانی اینچنین داد و از او میخواهم که مرا پیش شما آورد .

آری آری چنین است ای برادر روزی مغرور می شدی به مقام و روزی مغرور می شوی به ثروت و آنچه برای تو باقی می ماند این است ، دنیا تورا فریب داده ، دنیا تو را گول زده است ، آری شیطانها از راه بی راهت کردند و در اعماق گمراهی رهنمونت داده اند ، آری برادر بیا و باهم جامه تن را رها کنیم و عزم جزم کنیم که هرگز خلاف نکنیم و هرگز گمراه نشویم و از او هم بخواهیم که اوست مسبب اسباب، اوست مخلق اخلاق ، سخنی دیگر دارم و آن اینست :

در روزگارانی دوست داشتم دکتر شوم ، مهندس شوم ، پولدار شوم و آرزوها داشتم ، اما ، اما عشق سوزاند مرا سوزاندنی عجیب ....


سیدمحمدجعفر هاشمی‌گلپایگانی فرزند مرحوم حاج سیدمحمد باقر هاشمی گلپایگانی و نوه مرحوم آیت الله حاج سیداحمد هاشمی گلپایگانی نتیجه مرحوم آیت الله سیدجمال الدین گلپایگانی ُ در اردیبهشت ماه سال 1348 در شهر تهران در یک خانواده مذهبی دیده به جهان گشود. او تحصیلات خود را تا مقطع راهنمایی در مدرسه علوی و مدرس  به پایان رساند و مقطع دبیرستان را در دبیرستان سپاه پاسداران ادامه داد. در خرداد ماه 1365 به جبهه جنوب اعزام و در تاریخ 26/3/65 در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش به ناحیه سر و شکم مجروح و به تهران انتقال یافت. ایشان پس از کمی بهبودی مجدداً در تاریخ 25/10/65 بار دیگر به منطقه شلمچه اعزام و در عملیات کربلای 5 در سن 17 سالگی به شهادت رسید.
پس از گذشت 3 سال یعنی در تاریخ 12/4/68 از او نشانی آمد و تشییع و در بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد.

 وقتی  ولی معظم انقلاب نوشته ها ی او را ملاحظه نمود، فرمودند : کانه جد بزرگوارش مرحوم آیت الله سیدجمال الدین گلپایگانی این جملات و فرازها را گفته باشند .نمیتواند جملات شهید جعفر باشد

/////////////////////////////////////////////////////////

جریان چگونگی شرکت درعملیات و شهادت شهید سید جعفر هم جالب است اگر شد ان شاء الله نقل خواهد شد

 

/ 1 نظر / 36 بازدید
عاشق

امیدوارم که همگی با هم در این عشق و عبودیت به دیدار حق اوج گیریم ممنون که سوز عشقتان را با دیگران سهیم می شوید التماس دعا