پیام امام حسین علیه السلام برای آقاسید جمال توسط آقاسید عبدالله فاطمی

پیام سید الشهداء

عادت آقا سیدجمال الدین ; این بود که هر ساله در شب نیمه شعبان ازنجف به زیارت سیّدالشّهداء مشرّف می‌شدند و روز نیمه شعبان به نجف مراجعت می‌کردند.

در یکی از سال‌ها به واسطه مانعی نتوانستند در شب نیمه شعبان به کربلا بیایند، به یکی از دوستان ایشان به نام مرحوم آقا سیّد عبدالله فاطمی شیرازی که مردی صاحب دل و اهل معنی و مکاشفات بود قدری پول می‌دهند و می‌فرمایند: از طرف من به زیارت سیّدالشّهدا برو و حاجتی را که از آن حضرت تقاضا دارم، بگیر و برای من بیاور. مرحوم آقا سیّد عبدالله به سمت کربلا حرکت می‌کند و در شب نیمه شعبان وارد کربلا می‌شود و قبل از تشرّف به حرم، به حمّامِ نزدیک خیمه‌گاه می‌رود تا با غسل زیارت مشرّف شود. وقتی وارد خزینه می‌شودمی‌بیند از در و دیوار ذکر «یا هو» به گوش می‌رسد، حتّی وقتی آب را از خزینه برمی‌دارد آب «یا هو» می‌گوید و وقتی آب را به سر جایش می‌ریزد باز صدای «یا هو» ازآن شنیده می‌شود؛ خلاصه در تمام مدّت اشتغال به غسل، تمام اشیاءِ داخل حمّام با اوبه ذکر «یا هو» مترنّم بودند.

مرحوم آقا سیّد عبدالله فاطمی شیرازی پس از انجام غسل به حرم سیّدالشّهداء مشرّف می‌شود و پس از فراغ از زیارت و نماز، در گوشه‌ای می‌نشیند و خدمت حضرت، حاجت آقا سیدجمال را عرضه می‌دارد؛ در این‌وقت مشاهده می‌کند حضرت سیّدالشّهداء7از داخل ضریح بیرون آمدند و خطاب به او فرمودند: «به آقا سیدجمال بگو حاجتت را برآورده نمودیم.»

مرحوم آقا سیّدعبدالله فردا به سمت نجف حرکت می‌کند و همان روز آقا سیدجمال‍ الدّین راملاقات می‌کند و قبل از این‌که پیغام حضرت اباعبدالله را به اوبرساند، آقا سیدجمال به او می‌گویند: پیغام امام حسین به ما رسید واز آقا سیّد عبدالله فاطمی تشکّر می‌کند.[1]آری زیارت بزرگان دو طرفه است گفت و شنود است ولی ما  فقط  می گوییم و چیزی نمی شنویم ای کاش ما را هم به صدایی یا ندایی میهمان کنند


[.برگرفته از کتاب جمال السالکین - انتشارات بینش مطهر22238049

/ 0 نظر / 39 بازدید